۱۰ عادت بد رانندگی که می بایست آنها‌را کنار بگذاریم . . .

خرید و فروش خودرو این مطلب با ۱۰ عادت بد در هنگام رانندگی آشنا خواهید شد که انجام آن ها می تواند به خرید خودرو فروش خودروی شما آسیب برساند .

همه‌ی ما حیاتی کارهایی مثل تعویض روغن , بده بستان گردشی تایرها و تعویض تسمه‌های خرید خودرو فروش خودرو آشنا هستیم , چنین اقداماتی سبب می شود که خرید خودرو فروش خودروی ما کارکرد بهتری داشته باشد و برای سالها بتوان به آن اعتماد کرد . ممکن است بعضا از شما دارای تقویمی برای انجام سرویس‌های اتومبیل داشته باشید ولی نحوه‌ی رانندگی شما در استفاده‌ی روزانه از خرید خودرو فروش خودرو تاثیر فراوان چشمگیری بر روی ارتفاع قدمت خرید خودرو فروش خودرو و قطعات آن دارد . حتی برخی از رانندگان با تجربه هم ممکن است دارنده عادت‌هایی باشند که باعث فرسودگی و کاهش طول قدمت خرید خودرو فروش خودروی آنان شود , مثلا عدم دقت به محیط در هنگام به دور زدن میتواند سبب ساز آسیب‌های جدی و پر خرجی به اتومبیل شوند که به آسانی میشد از آ‌ن‌ها پیشگیری کرد .

به دنبال ۱۰ عادت رانندگی منفی که در طول زمان می‌توانند باعث آسیب دورازشوخی به خرید خودرو فروش خودرو شما شوند معرفی میگردند .

۱ . قرار دادن دست روی اهرم ردوبدل دنده
تاهنگامیکه نمی‌خواهید اقدامی برای ردوبدل دنده انجام دهید هیچ نیازی نمی باشد تا دست خود را روی اهرم دنده بگذارید قرار دادن دست روی اهرم بده بستان دنده با عث اعمال فشار اضافی بر روی بوش‌ها و مکانیزم سنکرونیز جعبه دنده میشود و به مرور روزگار آنان‌را فرسوده خواهد کرد . بهترین کار این است که همواره هر دو دست خود را روی دستور در اختیار بگذاریم و فقط در هنگام بده بستان دنده‌ها از اهرم بده بستان دنده استفاده کنیم .

۲ . عدم استعمال از ترمز بوستان
غفلت درباره‌ی سود از ترمز بوستان منجر می‌شود که تمام وزن خرید خودرو فروش خودروی شما بر روی مکانیزم پارک جعبه دنده اعمال شود . این قطعه یک زبانه‌ی کوچک فلزی در داخل باکس دنده‌های اتومات است . چنین کاری به مرور میتواند باعث آسیب دیدن و چه بسا شکستن این قطعه شود و در‌این‌حالت‌ حالت P در جعبه دنده‌ی خرید خودرو فروش خودرو شما کاملا از کار خواهد زمین خورد . عملکرد فرمایید همواره از ترمز پارک استفاده فرمائید زیرا هیچ برهان موجهی برای عدم استفاده از آن نیست .

۳ . حمل وزن بیشتر با خرید خودرو فروش خودرو
چه بسا درصورتی که شما راننده یک خرید خودرو فروش خودروی لوتوس نباشید , مساله‌ی ساده‌سازی و سبک سازی خرید خودرو فروش خودرو درباره‌ی هر نوع اتومبیلی صادق است . ولی منظور ما از سبک سازی این نیست که صندلی‌های عقبی و یا این که عایق‌های صوتی را از جای خویش خارج فرمایید بلکه شما بایستی از حمل وسایل مازاد که به آن ها نیازی ندارید خودداری کنید . هر کیلوگرم وزن اضافه در خرید خودرو فروش خودرو مصرف سوخت و پایداری اتومبیل را زیر تاثیر قرار خواهد اعطا کرد و همچنین تاثیر منفی بر روی سیستم تعلیق , ترمز و انتقال نیرو خواهد داشت , پس با باز نگری درون خرید خودرو فروش خودرو و صندوق عقب , مطمئن شوید که وسایل غیرضروری در خرید خودرو فروش خودرو نیست .

۴ . راندن اتومبیل با مقدار سوخت اندک
گه گاه هزینه‌ی پرکردن بی نقص باک اتومبیل با بودجه‌ی شما همخوانی ندارد و به همین خاطر احتمالا صرفا ۵ یا این که ۱۰ لیتر بنزین بزنید . بسیاری از رانندگان نمی‌دانند که چنین کاری میتواند منجر جراحت جدی به اتومبیل شود . پمپ‌های بنزین جدیدی که در خرید خودرو فروش خودروها به کار میروند به وسیله بنزین مو جود در باک خنک می شوند به این ترتیب وقتی که بنزین مو جود در باک معدود است پمپ نمی‌تواند به درستی حرارت خود را دفع نماید و همین زمینه باعث زخم دیدن آن میشود . کارایی فرمایید همواره باک بنزین خود را پر نگه داریدو یا دست کم نگذارید اندازه آن از یک چهارم پایین‌تر برود .

۵ . تکان و توقف سریع
این یکی حقیقتا پر خطر است . احتمالا فشردن ناگهانی پدال گاز شادی بخش باشد ولی این کار مصرف سوخت خرید خودرو فروش خودرو را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد . توقف‌های ناگهانی هم هرچند بعضی وقتها اجتناب‌ناپذیر می باشند ولی باعث فرسایش سریعتر لنت و دیسک ترمز می گردند . بهترین راهکار این است که همواره حواسمان به جلو باشد و برای حالت پیش رو فراهم باشیم و پدال ها را هم به آرامی و نرمی فشار دهیم .

۶ . بالا بردن بدور خرید خودرو فروش خودرو در هنگام سرد بودن پیشرانه
خوب تر است که در حین سرد بودن پیشرانه , یک یا این که دو دقیقه اذن دهیم تا خرید خودرو فروش خودرو در حالت درجا کار نماید , این کار منجر گرم شدن پیشرانه و بهبود روغن کاری آن می‌شود . به هر چهره خوبتر است دور خرید خودرو فروش خودرو را در هنگام سرد بودن پیشرانه بالا نبرید . درست است که در دور خرید خودرو فروش خودروهای بالا صدای زیبایی ایجاد میگردد اما این کار سبب تغییرات ناگهانی دما در درون پیشرانه می گردد که میتواند به قطعات داخلی پیشرانه زخم بزند . این کار در ضمن منجر وارد فرسایش بی آیتم قطعاتی می گردد که هنوز کاملا روغنکاری نشده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *